Forum  dla sędziów z KS ZZPN- bez cenzury, bez kasowania, bez ściemy. Strona Główna dla sędziów z KS ZZPN- bez cenzury, bez kasowania, bez ściemy.
Bez cenzury i dla NORMALNYCH ludzi !

TERENOWY TRAMPEK - KARY MINUTOWE

SĘDZIA KALOSZ

PostWysłany: Wto 6:24, 16 Maj 2023    Temat postu: TERENOWY TRAMPEK - KARY MINUTOWE

Koleżanki i koledzy. Mam pytanie. W jakim wymiarze dajecie zawodnikom kary czasowe w Terenowej Lidze Trampkarzy?

PostWysłany: Wto 18:13, 16 Maj 2023    Temat postu:

8 minut
Gadzina

PostWysłany: Wto 18:35, 16 Maj 2023    Temat postu:

Za każde przewinienie, za które na A-klasie, WLT czy w juniorach dalibyście napomnienie (żk) daje się 8 minut?
JK

PostWysłany: Wto 18:54, 16 Maj 2023    Temat postu:

Gadzina napisał:

Ale tu nie dajesz KW za przewinienia karane napomnieniem tylko krytykę orzeczeń sędziego.
Doczytaj sobie
Kara

PostWysłany: Wto 19:11, 16 Maj 2023    Temat postu:

Pytanie bylo o kary czasowe a nie KW za krytyke - ona nie obowiazuje na terenowej lidze trampkarza. Ile minut dasz za nierozwazny atak w nogi w meczu terenowej ligi trampkarzy jesli nie obowiazuja tam napomnienia (żk)?

PostWysłany: Wto 20:10, 16 Maj 2023    Temat postu:

Kara napisał:

Doczytaj unifikacje trampkarz to u14 i u15 to chyba masz napomnienia tam.
A w młodzikach dajesz 2 minuty za faul a KW masz 8 minut.
To się nauczą

PostWysłany: Śro 6:11, 17 Maj 2023    Temat postu:

Anonymous napisał:

W Unifikacji sprawdzam i zgoda jest info KARY INDYWIDUALNE - PRZEPISY GRY PZPN (czyli napomnienie - ŻK, wykluczenie - CZK)

Studiuję sobie teraz Regulamin Rozgrywek ZZPN dostępny na stronie ZZPN (ROZGRYWKI - REGULAMINY ROZGRYWEK, nie mogę podlinkować jest blokada)

Co tam wyczytałem:

Na str. 34 mamy Załącznik nr 1 do Regulaminu Rozgrywek Mistrzowskich Zachodniopomorskiego Związku Piłki
Nożnej na sezon 2022/2023. Przechodzimy na str. 36 § 8 i tam ciekawe zdanie: "W zawodach Liga 8, Trampkarz „Ligi Terenowe”, Młodzik obowiązują kary czasowe i wykluczenia.
Orlik, Żak, Skrzat obowiązują kary zgodnie z unifikacją PZPN."

Młodzik - sprawa jasna unifikacja wyraźnie wskazuje, że 2 minuty.
A co w meczu Trampkarz - Liga Terenowa? Gdzie jest to określone?

Co do słynnej KW, czyli tego co krytykę to sprawa jest jasna. Strona 24, pkt 28. "28. W rozgrywkach na szczeblu „A” i „B” klasa oraz rozgrywkach Junior A1,A2,B1,B2, WLT Starszych i
Młodszych, wprowadza się kary wykluczenia czasowego zgodnie z Art. 5 Przepisów Gry .
1. Kara wychowawczą „KW” stosowana jest w przypadku, gdy zawodnik dopuszcza się krytyki decyzji
sędziów w którym to pojęciu mieszczą się zarówno ataki werbalne jak i czynne poprzez użycie gestu
czy przedmiotu, karane napomnieniem (ŻK) (wymachiwanie rękoma, odkopnięcie piłki czy
odrzucanie piłki jako element dezaprobaty dla decyzji sędziego, sarkastyczne oklaskiwanie itp.).
2. Wszystkie pozostałe przewinienia karane napomnieniem (ŻK) nie są objęte KW."

W Lidze Terenowej kara taka nie obowiązuje. Ale jak ktoś napisał wcześniej problem w tych rozgrywkach to odpowiedź na pytanie: ile czasu kary dać za np.: przerwanie korzystnej akcji, nierozważny atak, prowokacyjne zachowanie itd. ...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum dla sędziów z KS ZZPN- bez cenzury, bez kasowania, bez ściemy. Strona Główna -> FORUM KSZZPN Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)